REGULAMIN


Niech was nie przeraża ilość tekstu
Wiem, że trochę tego jest, ale chciałam wszystko jak najdokładniej opisać.


Na początek, trochę ustaleń ogólnych:


 • Szyję & Bloguję jest katalogiem/listą/agregatorem blogów tematycznych, które skupiają się na szyciu ubrań damskich i męskich. Jego celem jest promowanie stron i blogów autorstwa ludzi, którzy z pasją wykorzystują każdą wolną chwilę na projektowanie i szycie odzieży.


 • Aby blog został wpisany na listę, musi istnieć przynajmniej od 6 miesięcy lub zawierać przynajmniej 10 postów.


 • Na Szyję & Bloguję będą przyjmowanie TYLKO blogi, których wiodącą tematyką jest projektowanie i szycie ubrań damskich i męskich. Oznacza to, że przynajmniej połowa postów opublikowanych w przeciągu ostatnich 6 miesięcy, musi odnosić się do tego tematu.


 • Wszystkie zgłoszone i przyjęte blogi są dostępne w dwóch sekcjach: w formie listy w dziale BLOGI A-Z, oraz jako linki (bezpośrednio prowadzące do najnowszych postów) na stronie głównej Szyję & Bloguję.


 • Zastrzegam sobie prawo do skreślenia bloga z listy, jeśli w ciągu ostatnich 3 miesięcy od daty wpisania do katalogu, jego tematyka znacząco uległa zmianie i już nie skupia się na projektowaniu i szyciu ubrań.


 • Blogi, które nie są aktualizowane przez okres co najmniej 6 miesięcy, zostaną usunięte z listy.


 • Przyjęcie do katalogu jest dobrowolne i zawsze za zgodą autora lub właściciela bloga. Podczas rejestracji nie jest wymagane podanie żadnych danych osobowych, a nawet jeśli jakie zostaną udostępnione, to nie będą one w jakikolwiek sposób przechowywane lub udostępnione osobom trzecim.


 • Jakiekolwiek informacje zdobyte podczas korespondencji, będą wykorzystywane tylko w celu odpowiedzi na Wasze pytania. A teraz bardziej praktycznie: • Jeśli uważasz, że posiadasz fajnego bloga który idealnie odpowiada tematyce Szyję & Bloguję [czyt. na każdym dostępnym skrawku papieru rysujesz sukienki, jesteś uzależniony/uzależniona od kupowania materiałów i na wakacje w Tajlandii jedziesz z swoja maszyną do szycia], to możesz ubiegać się o wpisanie na listę. Aby to zrobić, po protu napisz do mnie, tu znajdziesz szczegóły KONTAKT.


 • Wpis na listę nie wymaga od Ciebie absolutnie niczego, poza wysłaniem zgłoszenia. Niemniej, przygotowałam kilka banerów Szyję & Bloguję i byłabym bardzo wdzięczna, jeśli umieścisz je na swojej stronie. Ich wykorzystanie nie jest obowiązkowe lub „w zamian” za rejestrację bloga, ale myślę, że jest fajnym sposobem na promocję NASZEJ (bo tworzymy ją wspólnie) inicjatywy. Do im większej liczby odbiorców trafi taka reklama, tym więcej osób odwiedzi Szyję & Bloguję i być może kliknie w mój/twój/wasz/nasz blog. Uważam, że wzajemna pomoc i szacunek dla twórczości innych powinien być kluczowym i stale obecnym elementem tego projektu. Niemniej, decyzję o tym czy wkleić baner czy nie, pozostawiam wam. Jeśli macie na to ochotę, to zajrzyjcie tutaj BANERY.


 • Wymyśliłam sobie jednak, że autorzy blogów, którzy umieścili baner na swojej stronie lub w jakikolwiek inny sposób przyczynili się do promocji Szyję & Bloguję (np. napisali o projekcie na blogu), zostaną uhonorowani wpisem na specjalną listę AMBASADORÓW projektu. Jeśli uważasz, że zasługujesz na to miejsce, to proszę napisz mi maila i wyjaśnij dlaczego.


 • A może tylko znasz lub odwiedzasz jakiś fajny blog o szyciu, który nie jest na liście Szyję & Bloguję a powinien? Nawet jeśli nie jesteś autorem, to też napisz o tym do mnie. Obiecuję, że nikomu nie powiem i sama spróbuje się jakoś skontaktować z właścicielem.


 • Nie, na listę nie będą przyjmowane blogi dotyczące szeroko pojętego rękodzielnictwa. Jeśli szyjecie poduszki, króliczki, fartuszki czy ubranka dla dzieci, to bardzo fajnie, ale Szyję & Bloguję nie jest o tym. To jest miejsce o szyciu ubrań dla dorosłych:) 


Gratuluje przebrnięcia przez nudny, acz konieczny regulamin. Jeśli coś nie jest dla Ciebie jasne, to śmiało napisz do mnie maila. Jeśli uważasz, że już wszystko wiesz i masz idealnego bloga na Szyję & Bloguję, to też napisz. 

Moje dane znajdziesz tutaj KONTAKT


Pozdrawiam,

Kasia/ Szyję & Bloguję